Menü Bezárás

Az elmúlt 12 év legnagyobb baloldali hazugságát lepleztük le!

A legkisebb települések lakossága nem 2010 után lett jobboldali, ahogyan azt sok helyen a baloldali propaganda állítja.

A választások óta a baloldali és liberális elemzők mantraszerűen ismételgetik, hogy a Fidesz választási győzelmének egyik legfőbb oka, hogy a falvakban nagyon jelentős a támogatottsága. Úgy érveltek többen, hogy a baloldalnak egy esetleges választási győzelemhez a kis településeken kell jelentősen megerősödnie. A baloldali elemzők állításával azonban egy fő probléma van: nem igaz. A kis településeken a rendszerváltás óta egyszer sem történt baloldali áttörés, és az érintett pártok támogatottsága mindig az országos átlag alatt volt. Az az állítás tehát, hogy a falvakat a Fidesz és a jobboldal az elmúlt években hódította meg, az egyszerűen hazugság.

Most azt szeretném bemutatni, hogyan változott az egyes politikai oldalak támogatottsága az 500 fő alatti településeken az elmúlt évtizedekben. Azért ezt a kategóriát választottam, mert erről a szegmensről beszél a legdehonesztálóbb módon a baloldal. De nézzük is a részleteket!

Az 1990-es országgyűlési választással azért nem foglalkozom, mert hosszú évtizedek után ez volt az első voksolás Magyarországon, és akkor még finoman szólva sem alakultak ki a pontos politikai tagoltságok.

1994-ben az országgyűlési választáson az MSZP és a SZDSZ közösen 52,72 százalékot ért el. Ezzel szemben az 500 főnél kisebb településeken csak 40,80 százalékot szereztek. Tehát a későbbi baloldali kormány ellenzéke 59,20 százalékot kapott a legkisebb településeken. A baloldal országosan elért eddigi legjobb eredménye tehát a kis településeken egyáltalán nem érvényesült, ott már akkor sem tudtak többséget szerezni.

1998-ban országosan az MSZP és az SZDSZ közösen 38,96 százalékot szerzett. A kis településeken ezzel szemben csak 33,36 százalékot. A baloldali kormánnyal szemben álló pártok tehát 66,64 százalékot értek el az 500 főnél kisebb népességű településeken.

A kis településeken 1994 óta kisebbségben van a baloldal

2002-ben az MSZP és az SZDSZ 37,5 százalékot ért el az 500 főnél kisebb településeken, míg a többi párt 62,5 százalékot kapott. Országosan a két baloldali párt 47,62 százalékot ért el, és meg is nyerték az országgyűlési választást. Tehát 20 éve a baloldali úgy is tudott voksolást nyerni, hogy a legkisebb településeken súlyos vereséget szenvedett.

2006-ban 52,2 százalék szavazott a Fidesz-KDNP listájára az 500 főnél kisebb településeken, míg a jobboldali pártszövetség csak 42,07 százalékot ért el országosan. 2010-ben 64, 2014-ben 54,4, 2018-ban 62,6 százalékot kapott a Fidesz-KDNP listája ebben a településkategóriában. 2022-ben egyelőre csak a teljes hazai falvakat lefedő adat ismert. Ott 62,84 százalékot ért el a Fidesz-KDNP, míg az ellenzék 37,16 százalékot kapott.

Az eredményekből teljesen világos, hogy a legkisebb népességgel bíró településeken a jobboldal dominanciája nem 2010 után keletkezett. Már korábban is nagyon erős pozíciókkal rendelkeztek a nemzeti erők, míg a baloldalnak egyszer sem sikerült előretörést elérnie ebben a kategóriában. Mindez világosan mutatja, hogy itt nem valamilyen állítólagos jobboldali propaganda miatt magas a Fidesz támogatottsága, hanem ezeken a településeken egyszerűen nem kérnek a baloldalból. A Fidesz igazából annyit tett, hogy a 2010 előtti tagolt MSZP és SZDSZ ellenes szavazókat összegyűjtötte és sikerült maga mellett tartania őket.

Facebook hozzászólások

5850 olvasónk látta

Az Orbán Viktorral a magyar nemzetért Facebook oldal felkereséséhez kattintson IDE!

Kovács András újságírói oldalának felkereséséhez pedig kattintson IDE!